Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Chcesz kupić dywan przez internet? Na to koniecznie musisz zwrócić uwagę!

Zakupy online są dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się segmentu handlu.

Przez internet robimy codzienne zakupy, kupujemy ubrania, gadżety, książki… nic więc dziwnego, że na liście rzeczy, których szukamy w internecie znajdują się też elementy wyposażenia wnętrz, w tym dywany. O czym musisz pamiętać, jeśli planujesz kupić dywan przez internet?

Zakupy przez internet mają wiele zalet: kupujemy szybko, nie musimy ruszać się z wygodnego fotela, w mgnieniu oka możemy porównać asortyment i ceny w dziesiątkach a nawet setkach sklepów, dzięki czemu często płacimy znacznie mniej, niż kupując stacjonarnie. Czy są jednak bezpieczne? Tak, o ile oczywiście przestrzegamy kilku ważnych reguł.

Przede wszystkim, zanim zdecydujemy się na sfinalizowanie jakiejkolwiek transakcji, sprawdźmy wiarygodność sklepu internetowego. Dotyczy to szczególnie mniejszych i nieznanych nam firm. Na co zwracać uwagę? Pierwszy punkt to pełne dane firmy – ich podanie jest obowiązkowe, a brak takiej informacji może świadczyć o tym, że mamy do czynienia z oszustwem internetowym. Wiarygodne sklepy, takie jak Carpets and More oraz jego oficjalni partnerzy, nie ukrywają przed klientami żadnej ważnej informacji.

Ostrożność należy zachować w sytuacji, gdy adres siedziby firmy wskazuje na egzotyczny kraj, na przykład jeden z tzw. rajów podatkowych. W razie utraty pieniędzy, braku towaru lub jakichkolwiek innych problemów trudno będzie dochodzić swoich praw.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto skontaktować się z przedstawicielami sklepu: zwykle na stronie znajdziemy adres e-mail, formularz kontaktowy, numer telefonu lub okienko komunikatora. Jeśli obsługa wydaje się mało profesjonalna, ignoruje nasze zapytania, nie umie udzielić wyczerpujących odpowiedzi, możemy podejrzewać, że cały proces zamówienia nie będzie przebiegał po naszej myśli. W takiej sytuacji lepiej poszukać sklepu z dywanami, którego obsługa będzie pracować bez zarzutu.

Znaj swoje prawa

Obawiasz się, że dywan kupiony online nie spełni Twoich oczekiwań? Na szczęście możesz zrezygnować z zakupu. Prawo gwarantuje klientom sklepów internetowych okres 14 dni na odstąpienie od umowy zakupu. Termin ten liczy się od dnia dostarczenia towaru. Oznacza to, że w tym terminie możesz poinformować sprzedawcę, że rezygnujesz, a następnie odesłać towar. Uwaga: okres ten może być w regulaminie sklepu wydłużony, sprzedawca nie może go natomiast skrócić. Musisz też liczyć się z koniecznością pokrycia kosztów przesyłki – zwrot środków także będzie dotyczył wyłącznie ceny towaru, a nie kosztów dostawy. Pamiętaj też, że zwrócić możesz jedynie towar nieużywany. Nie oznacza to, że nie możesz go rozpakować, jednak jakiekolwiek ślady użytkowania mogą być podstawą do nieuznania zwrotu.

Jak dobrze wybrać dywan przez internet?

Kupując dywan w sklepie stacjonarnym, możemy wybrać produkt, który najszybciej przyciągnie nasz wzrok. Mamy też możliwość dokładnego obejrzenia, sprawdzenia faktury i układu włókien. Tych elementów brakuje w sklepie internetowym, w zamian otrzymujemy natomiast zdecydowanie większy asortyment towarów. Czym się kierować przy wyborze? Sklep Carpets and More ma zaawansowaną wyszukiwarkę, w której możemy określić wiele parametrów interesującego nas dywanu: wielkość, kolorystykę, rodzaj wzoru, kształt, a także to, czy dywan ma być naturalny czy syntetyczny. Możemy też sortować produkty po stylu wnętrza, do jakiego szukamy dywanu i przeglądać np. dywany w stylu shaggy, boho, nowoczesnym czy klasycznym. To wszystko sprawia, że mamy szansę znaleźć idealny egzemplarz, na jaki nie trafilibyśmy w sklepie stacjonarnym, gdzie z oczywistych przyczyn wielkość ekspozycji jest ograniczona.

W wielu sklepach internetowych z dywanami znajdziemy też dział „inspiracje” z fotografiami wnętrz w różnych stylach, co pomaga wyobrazić sobie, jak możemy zaaranżować dany produkt, by uzyskać ciekawy efekt.
Warto przed dokonaniem ostatecznego wyboru dokładnie przeczytać kartę produktu – to miejsce, w którym sprzedawca powinien umieścić szczegółową informację na temat towaru, m.in. dokładny skład surowcowy. To właśnie w tym miejscu dowiemy się, czy mamy do czynienia z dywanem syntetycznym, czy też z dywanem z włókna naturalnego. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. W razie wątpliwości zawsze możemy poprosić o poradę pracowników sklepu internetowego.

beżowo niebieski dywan nowoczesny Louis De Poortere
Dywan Nowoczesny Beżowo Niebieski - STREAKS LONG ISLAND BLUE 8718B
2 899,00 

zielono bordowy dywan geometryczny Sahara Burgundy 56105
Zielono Bordowy Dywan Geometryczny - SAHARA BURGUNDY 56105
od 3 410,00 

DECOR ELECRIC BLUE 97708 - widok z góry
Nowość
Beżowo Niebieski Dywan - DECOR ELECTRIC BLUE 97708
od 3 310,00 

Szary Dywan w Ornamenty - IMPERIAL ELECTRIC GREY 6617 - widok z góry
Szary Dywan w Ornamenty - IMPERIAL ELECTRIC GREY 6617
od 1 449,00