Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Dlaczego dywan wełniany?

Jeżeli chciałbyś mieć we wnętrzu wyjątkowy dywan postaw na dywan wełniany. Jest to nie tylko powiew luksusu, nadający pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, ale również rozwiązanie, które pozwoli przez lata cieszyć się wyjątkowym wyglądem Twojego wnętrza.

Jakie cechy charakteryzują dywany wełniane?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć o wyjątkowej praktyczności naturalnego materiału, jakim jest wełna.

Dywany wełniane wyjątkowo odporne zarówno na zabrudzenia, jak i ścieranie. Naturalna cecha wełny, jaką jest sprężystość i wytrzymałość powoduje, że dywany z niej zrobione są wyjątkowo wytrzymałe na odkształcenia. Dzięki temu idealnie nadają się do biur i gabinetów, gdzie oprócz designu liczy się wytrzymałość runa.

Dywany wykonane z tego rodzaju przędzy są jednocześnie miękkie i przyjemne w dotyku, co sprawia poczucie komfortu nawet przy bezpośrednim kontakcie ze skórą.

Wełna jako materiał antyelektrostatyczny skutecznie rozładowuje ładunki elektryczne, dzięki czemu komfort ich użytkowania jest znacznie wyższy, niż w przypadku innych materiałów używanych do produkcji dywanów.

Charakteryzują się także również wysoką higroskopijnością. Wełniany dywan chłonie więc nadmiar wody z powietrza, jeśli w pomieszczeniu jest wysoka wilgotność i oddaje ją stopniowo, jeśli powietrze staje się bardziej suche, regulując tym samym wilgotność całego pomieszczenia.

Dywan wełniany daje komfort termiczny praktycznie w każdych warunkach, powodując zarówno komfortowe uczucie ciepła w zimne dni, jak i chłodu w czasie upałów. Jednocześnie jest on doskonałym izolatorem akustycznym, tworzącym naturalną barierę pochłaniającą dźwięki pochodzące z naszego otoczenia.

Przede wszystkim zaś dywany wełniane poprzez swój elegancki look nadają pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i stwarzają klimat całego wnętrza.

Na rynku dostępne są oczywiście dywany wykonane z wełny różnej jakości – najlepsza jest wełna nowozelandzka (New Zeland Wool) i dziewicza (Pure New Wool) – pochodząca z pierwszego strzyżenia. Te rodzaje wełny gwarantują najwyższą jakość wykonanych z niej produktów.

Są oczywiście i minusy wełny. Z pewnością dywany takie nie są polecane do wnętrz, w których na co dzień przebywają alergicy. Zjawisko pylenia, występujące przy tego typu dywanach, szczególnie w początkowym okresie ich użytkowania, powodować może dyskomfort u takich osób, przebywających w pomieszczeniach gdzie one się znajdują.

Kolorowy nowoczesny dywan Carpets & More
Kolorowy Dywan Nowoczesny - IMPERIAL BLACK SCRATCH 6615 - wizualizacja
Kolorowy Dywan Nowoczesny - IMPERIAL BLACK SCRATCH 6615
od 1 449,00 

Dywan Nowoczesny Szary do salonu. Coney Grey 8716 marki Louis de Poortere
Dywan Nowoczesny Szary do salonu.
Dywan Nowoczesny Szary - STREAKS CONEY GREY 8716
od 849,00 

Czarny klasyczny dywan vintage Louis De Poortere
Czarny Dywan Klasyczny Vintage - MEDALLION MINERAL BLACK 8263
od 849,00 

Szary dywan nowoczesny Louis De Poortere
Szary dywan nowoczesny - GRIFF JERSEY STONE 8420
od 849,00