Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Dywan w kuchni – plusy i minusy

Kuchnia to pomieszczenie, w którym z reguły wiele się dzieje. Gotowanie, bałagan, okruszki i fragmenty jedzenia lądujące na podłodze, częste odwiedziny amatorów lodówki czy dzieci pytających, co na obiad. Nie sprzyja to utrzymaniu czystości. Dodatkowy element na podłodze, jakim jest dywan, byłby kolejnym fragmentem do sprzątania. Z drugiej jednak strony, dla osób lubiących chodzić boso, dywan byłby zbawieniem, gdyż długie przebywanie na zimnych płytkach nie należy do najprzyjemniejszych. Jak widać, posiadanie dywanu w kuchni ma pozytywne i negatywne. Czy więc warto się na niego zdecydować?

Plusy dywanu w kuchni

Wspomniana wcześniej przyjemność dla stóp to nie jedyny plus dywanu w kuchni. Co jeszcze zyskamy, umieszczając go w tym pomieszczeniu? Ulgę dla kręgosłupa! Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że długie przebywanie w pozycji stojącej na twardej posadzce niekorzystnie wpływa na nasz układ kostny. Miękki dywan nieco odciąża plecy, a więc powoduje mniejsze potencjalne szkody dla naszego zdrowia. Jeśli o zdrowiu mowa, to nawiązując znowu do stóp, zimna podłoga sprzyja przeziębieniom. Tak więc ciepło, zdrowie i… wygląd. Kuchnia z dywanem jest znacznie bardziej przytulna i ładniejsza. Dywan w kuchni to także ochrona podłogi oraz naczyń, które czasami wyślizgują się z rąk. Dodatkowa amortyzacja zawsze się przyda.

Minusy dywanu w kuchni

Największym minusem dywanu w kuchni jest zdecydowanie utrzymanie go w czystości. Ten element podlega tam dużej eksploatacji, dlatego rzeczywiście trudno jest cały czas sprawiać, by był czysty i schludny. Z tego powodu dywan przykrywający całą podłogę nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ będzie nieustannie brudny. Jednak na tę wadę istnieje rozwiązanie, jakim są małe dywaniki, które można dowolnie i z łatwością przenosić. Gdy wiemy, że podczas np. robienia ciasta dywan blisko blatu może się ubrudzić, możemy go przestawić. Gdy zimno nam w stopy, a prawdopodobieństwo zabrudzeń jest małe, po prostu umieszczamy dywan pod stopami. Dodatkowo istnieją dywany, które można prać w pralkach, a więc w razie plamy szybko jesteśmy w stanie się jej pozbyć.

wave dywan zewnetrzny aranzacja
dywan zewnetrzny w paski wnetrze

Jak widać, posiadanie dywanu w kuchni ma więcej plusów niż minusów, a wada w postaci trudności w trzymaniu łatwo można obejść. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie utrzymanie dywanu, lepiej zdecydować się na tradycyjny dywan z krótkim włosiem. Dywany shaggy będą kłopotliwe, gdy okruszki dostaną się między runo. Jeśli mamy kłopot z doborem właściwego dywanu, dobrze jest poprosić o poradę specjalistów ze sklepu