Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Dywany do prania w pralce – na co zwrócić uwagę?

Często pytacie nas o dywany, które będą się dobrze sprawdzać w pomieszczeniach, w których narażone są na silne zabrudzenia i będziecie mogli je samodzielnie wyprać w pralce. Oto, na co zwrócić uwagę, przy wyborze dywanu do prania w pralce.

Cechy dywanów, które można prać w pralce:

  • dywan musi być wykonany z surowców, które nie ulegną zniszczeniu podczas prania
  • dywan powinien być na tyle miękki i elastyczny, żeby zmieścił się w bębnie pralki
  • dywan powinien być utkany z materiału, który dosyć szybko schnie , aby dywan nie zdążył zatęchnąć przed wyschnięciem – nawet jeśli suszysz go zimą, w warunkach domowych
  • przędza, z której jest wykonany, powinna dobrze reagować na całkowite przemoczenie oraz zmianę temperatur – również podczas suszenia dywanu.

Jaki materiał najlepiej sprawdzi się w praniu mechanicznym?

Zdecydowanie najlepszym wyborem będą tutaj dywany bawełniane, wyprodukowane w 100% z bawełny. Celowo doradzamy produkty bez żadnych innych domieszek materiałowych, bo wyłącznie czysto bawełniany skład gwarantuje miękkość produktu i pozwoli na zwinięcie dywanu w odpowiedniej wielkości kulkę, która zmieści się w bębnie pralki.

Szary dywan w ornamenty Carpets & More
Szary Dywan w Ornamenty - IMPERIAL ELECTRIC GREY 6617 - wizualizacja
Szary Dywan w Ornamenty - IMPERIAL ELECTRIC GREY 6617
od 1 449,00 

zielono bordowy dywan geometryczny Sahara Burgundy 56105
Kolorowy dywan Ted Baker
Zielono Bordowy Dywan Geometryczny - SAHARA BURGUNDY 56105
od 3 410,00 

Czarny klasyczny dywan vintage Louis De Poortere
Czarny Dywan Klasyczny Vintage - MEDALLION MINERAL BLACK 8263
od 849,00 

Szary dywan nowoczesny Louis De Poortere
Szary dywan nowoczesny - GRIFF JERSEY STONE 8420
od 849,00 

Czy przy praniu dywanów bawełnianych można używać odplamiaczy?

Tak jak Wasze ulubione, dobrej jakości bawełniane t-shirty, również dywany bawełniane dobrze zniosą pranie mechaniczne. Można je dokładnie uprać nawet przy użyciu środków odplamiających. Zanim jednak potraktujecie środkami specjalistycznymi dużą plamę, zróbcie test na małej części dywanu, upewniając się, że odplamiacz nie reaguje z barwnikiem dywanowym i nie powoduje odbarwienia.

A co z prasowaniem dywanu?

Prasowanie dywanu po praniu nie jest konieczne, jeśli dobrze rozciągniecie dywan, tzn. ułożycie na płasko podczas suszenia. Jeśli z jakiegoś powodu nie będzie to możliwe, nie musicie się martwić! Dywany bawełniane mogą być prasowane, o ile nie mają zintegrowanej bazy z silikonu bądź kauczuku, który może mieć tendencje do rozpuszczania się podczas ekspozycji na wysokie temperatury. Im wyższa jakość dywanu, tym lepiej będzie znosił nie tylko proces prania, ale też suszenia czy prasowania.

Wpływ jakości dywanu na walory użytkowe

Jakość dywanu ma nie lada znaczenie w procesie jego codziennego używania. Tak jak w przypadku ubrań, również dywany mogą być wykonane z gorszej lub lepszej bawełny.
Użycie wysokiej jakości bawełnianej przędzy gwarantuje znacznie dłuższą trwałość produktu – nawet, jeśli zdecydujecie się na regularne pranie dywanu w pralce! Jak zatem odróżnić dobrej jakości dywan bawełniany od tego nie spełniającego wysokich standardów?

No cóż, niczego nie odkryjemy, twierdząc, że cena ma tu duże znaczenie, ale również marka jaka stoi za produktem. W marketach sieciowych można znaleźć stosunkowo tanie, „no-name”, wyprodukowane w Chinach dywany. Ocenę ich jakości pozostawiamy Wam.
My – z czystym sumieniem polecamy chodniki i dywany bawełniane duńskiej marki RugSolid, które znajdziecie w ofercie CARPETS & MORE. Dlaczego akurat te? Bo są pięknie wykonane i występują w aż dwudziestu kolorach! A jak już zdecydujecie się na konkretną barwę, możecie dalej wybierać spośród kilku dostępnych rozmiarów! To daje ogromne pole do popisu w aranżacji wnętrz.

Dywan i życie w zgodzie z naturą

Czy posiadanie dywanu bawełnianego przyczynia się do ochrony środowiska? Oczywiście!
Tylko od Was zależy to, jakimi dekoracjami wypełniacie swoje wnętrza. My zdecydowanie polecamy te, które zostały wyprodukowane z surowców naturalnych. Przede wszystkim dlatego, że będą one długo służyć Waszemu zdrowiu oraz naszej planecie, Ziemi.
Dywany bawełniane marki RugSolid wpisują się w ideę życia w pełnym poszanowaniu natury oraz zamiłowania do recyclingu. Powstały z resztek produkcyjnych odzyskanych z branży modowej i w 100% nadają się do ro recyclingu. I jak tu się w nich nie zakochać?;)

Opracowanie i prawa autorskie: CARPETS & MORE Magdalena Świerlikowska