Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Odkurzacze z funkcją prania – poznaj ich zalety

Dekorując mieszkanie warto postawić na sprawdzone patenty. Najlepsze rozwiązania to te, które są zarazem estetyczne i funkcjonalne. Popularnym dodatkiem wykorzystywanym w wielu stylach wnętrzarskich są dywany. Nowoczesne chodniki zachwycają swoimi możliwościami aranżacyjnymi. Wszyscy posiadacze dywanów wiedzą jednak, że prędzej czy później takie ozdoby się brudzą. Najprostszą metodą na zachowanie czystego chodnika w życiu codziennym jest odkurzanie. Trzeba to robić w miarę możliwości często i regularnie – w przeciwnym razie w głębokich partiach kobierca mogą gromadzić się naprawdę duże ilości cząstek brudu, drobin piasku oraz sierści domowych zwierzaków. Odkurzanie dywanu to naprawdę nic trudnego. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Zastanawiasz się, jak szybko i skutecznie wyczyścić dywan? Zainwestuj w odkurzacz z funkcją prania!

Czym jest odkurzacz z funkcją prania?

Jedną z podstawowych czynności jeżeli chodzi o pielęgnację dywanu w domu jest odkurzanie. Rzadko odkurzany chodnik po pewnym czasie niestety zamienia się w siedlisko bakterii i roztoczy, które, choć niewidoczne gołym okiem, mogą powodować alergie i mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Jak odkurzyć dywan? Najlepiej po prostu przejechać szczotką kilka razy w różnych kierunkach – i gotowe. Czasami jednak sprzątanie dywanu zwykłym odkurzaczem nie wystarcza. Poza kurzem na jego powierzchni pojawiają się bowiem plamy oraz innego rodzaju zabrudzenia, które mogą odbarwiać materiał i niszczyć włókna. Dlatego aby dywany dobrze się prezentowały i służyły nam jak najdłużej przydałoby się od czasu do czasu je wyprać. Wiele osób sądzi, że pranie dywanu w domu to trudna i skomplikowana czynność. Tymczasem nic bardziej mylnego. Dzięki możliwościom, jakie dają nam nowoczesne odkurzacze z funkcją prania, możemy wyczyścić ulubiony chodnik szybko i – co najważniejsze – bardzo skutecznie bez konieczności korzystania z pomocy zewnętrznych firm. Odkurzanie chodnika odpowiednim urządzeniem to o wiele lepsze rozwiązanie niż uporczywe szorowanie runa szczotką. Odkurzacz z funkcją prania (nazywany czasami po prostu odkurzaczem piorącym – choć to niedokładnie to samo, o czym piszemy poniżej) to bardzo pożyteczny sprzęt, który oprócz możliwości odkurzania zanieczyszczeń pyłowych ma również opcję prania na mokro. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku prania chodników i wykładzin dywanowych, lecz także do materiałowych obić kanap czy foteli oraz tapicerek samochodowych. Odkurzacz z funkcją prania to uniwersalna maszyna, która z pewnością przyda się w każdym gospodarstwie domowym.

Odkurzacz funkcja prania – jak to działa?

Pod względem wizualnym odkurzacz z funkcją prania dywanów nie różni się zbytnio od modeli do tradycyjnego czyszczenia „na sucho”. Natomiast jeśli chodzi o działanie i przeznaczenie, pomiędzy tymi dwoma modelami można znaleźć dość istotne różnice. Odkurzacz z funkcją prania, jak sugeruje sama jego nazwa, jest przeznaczony do czyszczenia powierzchni tekstylnych, czyli tak zwanej ekstrakcji. Taka maszyna jest wyposażona w dwa zbiorniki: do jednego wlewamy czystą wodę (i dodajemy do niej odpowiedni detergent), natomiast do drugiego trafia brudna woda odessana z czyszczonej powierzchni. Czysta woda ze zbiornika jest transportowana specjalnym systemem kanalików i wężyków do ssawki po uruchomieniu pompy. Na ssawce zamontowana jest dysza, która spryskuje prany materiał mieszanką wody i detergentu. W odkurzaczu z funkcją prania zamontowana jest także turbina ssąca, która, dzięki wytworzonemu podciśnieniu, odsysa wodę wraz z brudem do osobnego pojemnika. W takim modelu nie znajdziemy żadnego worka na brud. Odkurzacz bezworkowy z funkcją prania jest znacznie wygodniejszy i łatwiejszy w obsłudze niż klasyczne urządzenia z wymiennymi workami.

Odkurzacz piorący a odkurzacz z funkcją prania – czym się różnią?

Wiele osób zastanawia się, jaki odkurzacz do prania dywanów kupić. Jak wspomnieliśmy, odkurzacz piorący a odkurzacz z funkcją prania to nie do końca to samo. Tak naprawdę są to dwie różne maszyny, różniące się możliwościami i funkcjonalnością. Odkurzacz piorący może służyć jedynie do ekstrakcji, podczas gdy model z funkcją prania jest zwykle dostosowany również do innych prac, jak np. odkurzanie na sucho. Przy pomocy takiego sprzętu można więc nie tylko wyprać dywan, lecz także go odkurzyć tak jak zwykłym odkurzaczem.

Odkurzacz z funkcją prania – jakie ma zalety?

Czyszczenie dywanu odkurzaczem z funkcją prania pozwala skutecznie oczyścić jego powierzchnię z wszelkich zgromadzonych na niej zabrudzeń. Dodatkową zaletą jest możliwość dokładnego wyczyszczenia runa na całej długości włosia, co zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń w głębszych partiach dywanu. Odkurzacze piorące doskonale radzą sobie z różnymi rodzajami zabrudzeń, przez co są bardzo uniwersalne. Ich użytkownicy nie muszą posiadać w domu kilku rodzajów odkurzaczy. Takich urządzeń można używać do codziennych prac czyszczących, jak i do bardziej skomplikowanych zadań.

Odkurzacz z funkcją prania – kiedy nie używać?

Zanim zdecydujesz się na uprawnie dywanu na własną rękę, upewnij się, że dywan który posiadasz wykonany jest z przędzy, którą możesz samodzielnie uprać. Zgodnie z prawem, każdy dywan powinien mieć na spodzie przyklejoną trudną do usunięcia metkę na której znajdziesz informacje nie tylko dotyczące składu dywanu, ale również sposobu prania.

Jeśli jesteś na przykład posiadaczem dywanu bawełnianego – lepiej go nie przemaczaj, bo podczas schnięcia, jego kształt może ulec deformacji. Gdy masz w domu dywan lniany – lepiej oddaj go do prania w ręce specjalisty. Ten będzie wiedział co zrobić, żeby nie zniszczyć szlachetnej struktury takiego dywanu. Wiele wskazówek na temat tego jak prać dywany znajdziesz tutaj:

Beżowo-niebieski wełniany dywan Brink & Campman
DECOR ELECRIC BLUE 97708 - dywan na podłodze
Nowość
Beżowo Niebieski Dywan - DECOR ELECTRIC BLUE 97708
od 3 310,00 

Szary dywan w ornamenty Carpets & More
Szary Dywan w Ornamenty - IMPERIAL ELECTRIC GREY 6617 - wizualizacja
Szary Dywan w Ornamenty - IMPERIAL ELECTRIC GREY 6617
od 1 449,00 

zielono bordowy dywan geometryczny Sahara Burgundy 56105
Kolorowy dywan Ted Baker
Zielono Bordowy Dywan Geometryczny - SAHARA BURGUNDY 56105
od 3 410,00 

Nowoczesny wełniany dywan szary Reza's
Landscape Cliff - w sypialni
Dywan Nowoczesny Szary - LANDSCAPE CLIFF CHARCOAL
od 3 290,00