Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Dywany jedwabne

Rozmiar
Kolor
Materiał
Cechy dywanu
Marka

Wybrane filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Dywany jedwabne

Prezentujemy kolekcję luksusowych jedwabnych dywanów, sprowadzanych z najdalszych zakątków świata. Wyraziste piękno tej przędzy oraz jej aksamitna gładkość i połysk sprawiają, że produkty te idealnie nadają się do każdego rodzaju wnętrz. Jedwabne dywany wykonany z tego materiału to prawdziwie ekskluzywna ozdoba. Przekształca również podłogę w przestrzeń, po której przyjemnie się chodzi, nawet bosymi stopami. Dywan wykonany z jedwabiu będzie dyskretnie błyszczeć i upiększać wnętrze każdego salonu lub sypialni. Wyroby ręcznie tkane wyróżniają się jakością i precyzją wykończenia.

Jedwabne dywany – wyjątkowy w dotyku tworzy wyjątkowe wnętrze

Wyjątkowo miękkie i przyjemne w dotyku, jedwabne dywany z naszej oferty są wzorowane na dywanach perskich. Obecnie, perskie dywany jedwabne są uznawane za narodowe dziedzictwo kulturowe Iranu. Starożytni podróżnicy pisali o rzemiośle tkania perskich dywanów, podziwiając niezwykłe wyroby, które zdobiły pałace kalifów. Jedwabny dywan charakteryzuje się wyjątkową harmonią stylistyczną, utrzymaną w spokojnej kolorystyce, która doskonale komponuje się we wnętrzach o różnym charakterze: od wyposażenia w stylu tradycyjnym, gdzie pasuje do mebli klasycznych, po intrygujący i wyrazisty stylistycznie element dekoracyjny wnętrz nowoczesnych.

Dywan jedwabny – postaw na jakość

W bardzo ekskluzywnych jedwabnych dywanach materiał jest używany jako osnowa, wątek i runo, co pozwala tkaczowi na tworzenie bardzo szczegółowych wzorów. Jedwab może być również stosowany w dywanach wełnianych w celu podkreślenia szczegółów wzoru i nadania dywanowi pięknego połysku. Jedwab jest głównie używany w perskich dywanach studyjnych, ale można go również znaleźć w ekskluzywnych tureckich i chińskich dywanach Hereke oraz w indyjskich jedwabnych dywanach produkowanych w prowincji Kaszmir.

Czytaj dalej