Dywany WEŁNIANE

Wełna jest naturalnym materiałem używanym do tkania dywanów od wieków. Wełniane dywany, w przeszłości tkano ręcznie, natomiast dziś głównie maszynowo, od zawsze były wyznacznikiem wysokiej jakości i luksusu. Dywan wykonany z wełny jest też niezwykle praktycznym elementem wystroju, gdyż posiada szereg cech poprawiających komfort w pomieszczeniu, w którym się znajduje. W asortymencie produktów dostępnych w Carpets&More możesz znaleźć ponad 600 wzorów dywanów wełnianych, a także takich, które w składzie mają dodatek wełny. Wysokiej klasy wełna użyta do produkcji, daje gwarancję, że nasze dywany wełniane spełniają najwyższe standardy. Różnorodna kolorystyka, bogate wzornictwo i wiele wariantów, umożliwiają każdemu optymalny wybór dywanu z wełny i dopasowanie go do swoich potrzeb.

Zalety dywanów wełnianych

Główną zaletą dywanów z wełny jest fakt, że działają jak naturalny stabilizator poziomu wilgoci. Kiedy jest duża wilgotność powietrza, wełna absorbuje i pochłania jej nadmiar, a uwalnia ją, gdy powietrze w danym pomieszczeniu staje się zbyt suche. Produkty te są optymalnym wyborem dla osób, które źle czują się w suchych wnętrzach. Inną zaletą wełny jest posiadanie właściwości termoizolacyjnych. Dywany z wełny sprawdzą się szczególnie na chłodnych posadzkach, które nie mają ogrzewania podłogowego. Dywany wełniane są ponadto odporne na różnorodne odkształcenia lub obciążenia. Naturalne włókna są sprężyste i szybko wracają do swojego pierwotnego kształtu. Co więcej, ze wszystkich naturalnych włókien, wełna jest najbardziej odporna na czyszczenie, więc z powodzeniem można ją stosować w pomieszczeniach, w których dużo się dzieje, jak salony czy pokoje dzieci.

Dywan z wełny w Twoim domu

Wełniane dywany wpisały się na stałe w aranżację wnętrz, dodając uroku, ubarwiając i ozdabiając pomieszczenia. Dodają przytulności, pełnią funkcje termoizolacyjne oraz wytłumiają i wyciszają wnętrza. Dywan z wełny to idealny wybór dla osób, które chcą zachować praktyczność i komfort użytkowania, a jednocześnie cenią naturalne produkty i stronią od syntetycznych materiałów. Naturalna wełna jest nieco szorstka i matowa, ale można uzyskać bardzo ciekawy efekt łącząc jej włókna z włóknami wiskozowymi, co nadaje dywanowi eleganckiego połysku i niezwykłej miękkości. Udekoruj swój dom dywanem wełnianym i ciesz się klasycznym pięknem, które nie przemija z biegiem lat.

Czytaj dalej
Rozmiar
Kolor
Materiał
Cechy dywanu
Marka
Cena

Selected filters

Wyświetlanie 1–48 z 509 wyników