Moją misją jest dostarczanie nietuzinkowego piękna wymagającym Klientom, którzy pragną by ich wnętrza odzwierciedlały ich osobowość - i to w jak najlepszym stylu.

Design od zawsze był moją pasją, a nie tylko pracą. Do dekoracji wnętrz swojego domu podchodzę bezkompromisowo i z zaangażowaniem. Gdy więc okazało się, że na rynku polskim nie ma oferty satysfakcjonującej mnie pod względem estetycznym i jakościowym, nie zawahałam się by inspiracji poszukać za granicami naszego kraju. Tak oto kilka lat temu poznałam belgijską markę De Poortere i perskie unikaty Maraa Carpets. Oczarowana ich pięknem, jakością i historią natychmiast podjęłam starania o sprowadzenie ich na rodzimy rynek.

Dziś Carpets & More oferuje Państwu świetnej jakości dywany tkane z naturalnych surowców, które naszym Klientom kojarzą się nie tylko z najwyższym komfortem użytkowania, ale też pięknem oraz innowacyjnym designem.

Carpets & More to polski ambasador niezwykle wymagającego, ale uniwersalnego i nowoczesnego stylu Modern Vintage. Wyprzedzając trendy, jako jedyni weszliśmy na rynek z tekstyliami reprezentującymi ten nurt sztuki wnętrzarskiej, który cieszy się ogromnym uznaniem w krajach znanych jako kolebki dobrego stylu, jak Włochy, Francja czy kraje skandynawskie.

Mam nadzieję, że nasze dywany, podobnie jak mnie, natchną Państwa do szukania piękna w otaczających nas wnętrzach. Głęboko wierzę, że dzięki temu życie staje się przyjemniejsze i bardziej satysfakcjonujące. Zapraszam do zapoznania się z Carpets & More!

Magda Świerlikowska

Właściciel Carpets&More

 

 

NASZE MARKI

 

Belgijskie dywany Louis de Poortere

Louis De Poortere to marka belgijskich dywanów, która od ponad 150 lat specjalizuje się w tkaniu wykładzin, chodników schodowych oraz dywanów o płaskim splocie. Marka jest synonimem najwyższej jakości i innowacji w branży pokryć podłogowych i znana jest jako jeden z najbardziej cenionych europejskich producentów. Niezaprzeczalnie wysoką jakość tekstyliów De Poortere docenili projektanci najbardziej prestiżowych budynków na świecie takich jaki: Biały Dom, Louvre, Vatykan, siedziba NATO, zamek królewski w Anglii oraz najlepsze hotele, SPA i biura na świecie, gdzie goście stąpają właśnie po dywanach De Poortere. Wszystkie produkty tkane są wg najwyższych standardów, a do produkcji używane są najwyższej jakości materiały – głównie wełna dziewicza i bawełna (tkanina szenilowa). Ze względu na swoje wyjątkowe walory estetyczne i jakościowe dywany De Poortere są często wybierane nie tylko jako pokrycia podłóg do salonów, sypialni czy jadalni, ale także jako elementy wystroju w pomieszczeniach biurowych. Carpets & More jest oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem dywanów Louis De Poortere w Polsce.

 

 Perskie dywany wełniane Maraa

MARAA CARPETS – to nie dywany – to dzieła sztuki.

Kolekcja Maraa to zbiór kilkudziesięcioletnich, odnowionych, ręcznie tkanych, perskich unikatów. Każdy z nich to pojedynczy egzemplarz, niosący ze sobą niepowtarzalną historię z krainy Tysiąca i Jednej Nocy. Powstawanie dywanów Maraa to czasochłonny, ale niezwykle interesujący proces, a zaczyna się on w Iranie – światowej ojczyźnie dywanów – w najbardziej znanych miastach tkackich jak Tabruz, Nain, Qom, Kerman, Kashmar czy Senneh (tereny ówczesnej Persji). To tam najwięksi znawcy dywanów skrupulatnie wyszukują i zakupują te najpiękniejsze, niepowtarzalne, nawet 100-letnie egzemplarze. Jakość dywanu i jego cena zależy od wielkości, sposobu i gęstości tkania, jakości użytej przędzy oraz ilości węzłów na jednym metrze kwadratowym. Dla przykładu, na utkanie jednego wysokiej jakości dywanu do salonu o wielkości ok. 12 m2, jeden wprawny tkacz potrzebuje nawet pół roku! Następnie, te dzieła sztuki są czyszczone, naprawiane oraz pozostawiane na słońcu przez wiele miesięcy aby pozbyć się intensywnych, charakterystycznych dla konkretnych wiosek, kolorów. Po zakończeniu dekoloryzacji, dywany poddawane są procesom szlachetnego, kontrolowanego postarzania oraz ponownego barwienia naturalnymi barwnikami. Dzięki temu otrzymujemy efekt indywidulnego, nietuzinkowego i antycznego dzieła sztuki w nowoczesnym wydaniu, wpisujący się w styl Modern Vintage. Najstarsze dywany są często tak zniszczone, że nie nadają się do naprawy - z nich wycinane i poddawane wcześniej opisanym procesom są tylko najlepiej zachowane elementy . Następnie elementy te dobierane są przez artystów - tkaczy, którzy łączą je, zszywając ręcznie w niepowtarzalne wzorniczo "patchworki". Każdy ręcznie tkany dywan Maraa, jest więc wyjątkowym połączeniem rzemiosła, doświadczenia i tradycji z nowoczesną technologią i kreatywnością. Każdy jest fascynującym kolażem epizodów z dziejów Persji i ma swoją unikatową historię do opowiedzenia… Historię, którą można przekazać kolejnym pokoleniom, które będą czerpały przyjemność z posiadania tych niezwykle trwałych i osobistych dzieł sztuki.

 

 Naturalne bawełniane chodniki

Dywany GREY to propozycja bardzo modnych i jednocześnie praktycznych dywanów w stylu Modern Vintage. To sprowadzane z Indii, ręcznie tkane, 100%-bawełniane dywany z oryginalnymi nadrukami stylizowanymi na amerykański Pop-Art. Dywany marki GREY mają wyjątkowy charakter. Stanowią bardzo ciekawy, przyciągający wzrok detal zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, industrialnych, jak i skandynawskich czy prowansalskich. Dywany wykonane są w taki sposób, by były jak najłatwiejsze w utrzymaniu i czyszczeniu, stąd ich niezwykła praktyczność.

 

 

Carpets & More w mediach: