Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Do jakich wnętrz pasuje dywan z długim włosiem?

Dywany z długim włosiem królują na rynku od lat. Kochają je duzi i mali, gdyż są doskonałe do zabawy, a zarazem bardzo wygodne i potrafią pięknie dekorować pomieszczenie. O ile ogólnie polecamy kupować dywany shaggy, to nie rekomendujemy wybierać ich na oślep, kompletnie nie myśląc o obecnej aranżacji pokoju. Dywan musi bowiem pasować do wystroju pomieszczenia i być do niego dostosowany przede wszystkim kolorystycznie.

Po pierwsze kolory

No właśnie, w kwestii wyboru dywanu kolorystyka ma największe znaczenie. Harmonia z barwą ścian oraz podłogą jest ważna, ale dywan nie powinien mieć dokładnie takich samych kolorów, gdyż wtedy pokój wyda się monotonny. Dobrze jest więc postawić na podobny, lecz nie jednakowy odcień lub wykorzystać kontrast i wybrać kolor z przeciwnej palety barw. Do jasnych, surowych pomieszczeń będą pasowały neutralne odcienie beżu lub szarości albo pastelowe kolory wprowadzające lekkie wyróżnienie. Styl glamour pokoju, który urządzony jest w jednym odcieniu, polubi się z mocnymi kolorami dywanu np. fioletem czy zielenią, lecz wtedy należy pamiętać o wykorzystaniu innych dodatków w jednakowych barwach. Nie ma tutaj jednego rozwiązania. Jeśli nie jesteśmy pewni, co będzie pasowało, zawsze dobrze jest skorzystać z porady przyjaciółki lub specjalistów.

Gdzie umieścić dywan shaggy?

Na powyższe pytanie odpowiedź jest prosta: wszędzie, gdzie chcielibyśmy stworzyć przytulną atmosferę. Dywany z długim włosiem ze względu na swój wręcz zachęcający do wypoczynku wygląd i przyjemną w dotyku strukturę świetnie sprawdzą się w salonie. Miękki materiał, na którym będzie można położyć zmęczone stopy po całym dniu, sprawi, że w pracy będziemy marzyc o odpoczynku w salonie. Dywan z długim runem spodoba się również dzieciom, które z pewnością chętnie będą urządzać na nim zabawy. Skoro o dzieciach mowa shaggy dywany będą doskonałe również do pokojów dziecięcych, w końcu właśnie tam z reguły znajduje się królestwo zabaw. Mówiąc o miejscach, w których można umieścić takie tekstylia, nie sposób nie wspomnieć o sypialni, gdzie będą szczególnie doceniane o poranku, kiedy wstajemy z łóżka i czujemy chłód na stopach. Gdzie takie dywany nie będą odpowiednie? Tam, gdzie istnieje duże ryzyko łatwego zabrudzenia dywanu – w kuchni, czy jadalni. Gdy je tam umieścimy, będziemy musieli liczyć się z koniecznością częstego czyszczenia dywanów, co w przypadku tego typu dywanów nie jest najłatwiejszą sprawą.

Już wiesz, jakimi zasadami się kierować przy wyborze dywanu z długim włosiem. Pozostaje wybrać się na zakupy!