Dywany PERSKIE

Dywany perskie – klasa z orientalnym akcentem

Dobrze dobrany dywan może odmienić wygląd każdego wnętrza. Jeśli zamierzasz zmienić wystrój swojego domu czy mieszkania, lub po prostu chcesz zmienić coś w swoim otoczeniu, nie zapomnij uzupełnić wystroju o piękny dywan, który będzie pasował do całości wnętrza. Wybierając model dla siebie, zwróć uwagę nie tylko na wzór, ale także na cechy dywanu – materiał, z którego jest wykonany, sposób jego utkania oraz wysokość i gęstość runa. Miękkie z długim włosiem i fantazyjnymi motywami, wełniane i niskie w neutralnych kolorach, a może ręcznie tkane z orientalnymi ornamentami – które zdecydujesz się zabrać do swojego domu? 
Dywany perskie (z pochodzenia irańskie) są uważane za najcenniejsze ręcznie tkane dywany orientalne. To prawda, choć tkactwo rozkwitło tam później niż w Turcji czy Egipcie. Za sprawą sułtanów, w XVI wieku, zaczęto doceniać doskonałość dywanów perskich. Dywany te na Wschodzie zaczęto traktować nie tylko jako drogie i luksusowe wyposażenie, symbol bogactwa, ale też jak dzieła sztuki, wyraz czystego piękna i artystycznych potrzeb. Wzornictwo tych perskich dywanów zawierało formy ornamentalne zapożyczone z wyrobów z kości słoniowej, srebra i złota. Z czasem elementy ornamentalne na dywanach zaczęły wzbogacać inne dzieła sztuki. Nazwa perskiego dywanu pochodzi zazwyczaj od regionu lub miejsca, w którym został wykonany.

Perskie dywany – orientalne dodatki w Twoim domu, skuś się na odrobinę luksusu

Dywan perski to piękny dodatek do wnętrz klasycznych i tych urządzonych zgodnie z modą wschodnią. Jego obecność nadaje wnętrzu luksusowy i reprezentacyjny wygląd. Misterne, przyciągające wzrok zdobienia i szeroka gama kolorów sprawiają, że dywany perskie są szczególnie popularnym wyborem wśród klientów naszego salonu. W naszej ofercie znajdą Państwo dywany wykonane z najwyższej jakości wełny i jedwabiu. Różnorodne wzory w połączeniu z wyjątkową jakością rzemiosła sprawiają, że dywany perskie cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. W naszym asortymencie znajdziesz dywany w przeróżnych rozmiarach jak i kształtach. Wszystko tak, aby zaspokoić nawet najbardziej wygórowane potrzeby. Szeroka gama kolorystyczna pozwala na znalezienie modelu, który dopełni wystrój każdego wnętrza. Zapoznaj się z całą naszą kolekcją, gwarantujemy udane zakupy.

Dywan perski – zapoznaj się z szerokim wachlarzem wysokiej jakości dywanów prosto z naszego salonu

Dywany perskie, ręcznie tkane przez wykwalifikowanego rzemieślnika, są przyjemne w dotyku, naturalne, trwałe i odporne na plamy. Dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, nadają się do zastosowania w przedpokojach, salonach lub sypialniach. 
Dywany perskie od wieków cenione są za wysoką jakość i doskonałe rzemiosło. Te piękne, unikalne, ręcznie tkane dywany występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, w zależności od tego, gdzie i przez kogo zostały wykonane. W perskich dywanach każdy znajdzie coś dla siebie, od dużych dywanów ręcznie tkanych w pracowniach tkackich, przez żywe kolorowe dywany ludowe, po piękne dywany Nomadzkie.

Czytaj dalej
Rozmiar
Kolor
Materiał
Cechy dywanu
Marka
Wioska
Cena

Wybrane filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7