Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Dywanik do łazienki – jaki wybrać?

Dywaniki do łazienki powinny być nie tylko miłe w dotyku, ale także ładne i dopasowane do kolorystyki i stylu łazienki. Dywaniki powinny być również praktyczne, ponieważ w łazience łatwo jest go zamoczyć, aczkolwiek umieszczenie dywanu w tym pomieszczeniu jest jak najbardziej dozwolone. W łazience najczęściej chodzi się boso, dlatego dobrze jest czuć coś miękkiego i ciepłego.

Rodzaje materiału dywaników do łazienki

Przy wyborze odpowiednich dywaników do łazienki należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału został wykonany dywanik. Polipropylen jest bardzo praktyczny, hipoalergiczny i przede wszystkim odporny na blaknięcie od promieni słonecznych. Te właściwości dywanów pozwalają na tworzenie praktycznych i stylowych dywaników. Nie gromadzą kurzu, są miękkie i przyjemne, które zapewniają komfort każdemu domownikowi. Poliester tworzy piękne kolory o charakterystycznym połysku i żywych kolorach. Nie odkształcają się i nie ścierają, a dodatkowo łatwo utrzymać je w czystości. Największą cechą posiadania dywany z poliestru jest jego odporność na plamy oraz jego naturalne pochodzenie, ponieważ jest przyjazny dla otoczenia i łatwy w recyklingu. Dywany wykonane są z przetworzonego PET, pochodzącego z plastikowych butelek. Dywany z dłuższym włosiem można zastosować tam, gdzie znajduje się umywalka. Najczęściej czas spędza się przed lustrem, dlatego miły i delikatny dywanik umili czas i doda odrobinę ciepła. Wełniane włókna pochłaniają wilgoć i są świetnymi izolatorami, ponieważ tłumią hałasy i izolują od zimnej podłogi. Dywaniki są nie tylko biodegradowalne, ale i atrakcyjne wizualnie. Wykonane perfekcyjnie, z dbałością o każdy detal. Jakość ma kluczowy i bardzo ważny wpływ na komfort, estetykę oraz wytrzymałość dywanika, który zostanie umieszczony w łazience.

Jaki kształt dobrać do różnych wielkości łazienek

Oprócz materiału istotne jest także dobranie kształtu i wielkości dywanu. Wielkość zależy również od wielkości łazienki. Najlepiej jest unikać kompletów typu mały prostokątny dywanik z dodatkowo oplatającym sedes i na klapę deski sedesowej, które były kiedyś tak popularne. W dzisiejszych nowoczesnych łazienkach takie dywaniki nie pasują do aranżacji i lepiej ich unikać. Jeśli łazienka ma kształt kwadratowy, można umieścić w niej okrągły dywan, ponieważ łączy sferę wyjścia spod prysznica z tą przy umywalce. Są dostępne różne średnice dywanów, dlatego każdy może dopasować odpowiedni do swojej łazienki. W prostokątnej lepiej będzie umieścić dywan o kształtach prostokątnych. W przypadku o wiele większej łazienki można zakupić większe dywany, które również będą dodawały elegancji w łazience. Zwracać uwagę również należy na rodzaj wanny, jeśli znajduje się wanna wolnostojąca, okrągłe dywany będą jak najbardziej pasowały. Przy wannach zabudowanych lepiej użyć tych prostokątnych.

Kolorystyka i jej znaczenie

Kolorystyka dywanów w łazience również ma znaczenie, ponieważ powinna pasować do całej aranżacji i stylu, który znajduje się w pomieszczeniu. Jest kilka zasad, które warto przestrzegać przy wyborze dywaników. Zasada podobnych tonacji zawsze się sprawdza, ponieważ dobór kolorów jaśniejszych lub ciemniejszych od pozostałych dodatków, mebli, czy płytek. Warto jest czasami zaszaleć i wprowadzić odrobinę kontrastu, ocieplenie wnętrza łazienki, która urządzona jest w zimnych, surowych barwach, dodanie ciepłego dywanika ociepli znacznie pomieszczenie. Dywaniki często dobierane są do kolorów ręcznika. Dobranie czarnego dywanu do białych ręczników, może być jak najbardziej w porządku. Jeśli natomiast chodzi o wzory znajdujące się na dywanach, na przykład kwiaty mogą czasami poprawić wygląd łazienki, a wszystko to tylko kwestia gustu. Dywaniki do łazienki to kluczowy dodatek. Są nie tylko użyteczne, ale i pomagają upiększyć wnętrze. Bez dywaników łazienka wydaje się surowa, dlatego ważne jest, aby zwrócić na nie uwagę podczas dokonywania wyboru.