Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Jaki dywan dla alergika? Na co zwrócić uwagę?

Czy w domu, w którym mieszka alergik podłogi koniecznie muszą być puste, pozbawione dekoracji i przyjemnych dla stóp dywanów? Wcale nie! Dzisiaj również osoby mające uczulenie na kurz czy roztocza mogą z powodzeniem korzystać z produktów zaprojektowanych specjalnie z myślą o nich. Chodzi to u nowoczesne dywany antyalergiczne – piękne, ale też bezpieczne dla użytkowników. Zobacz, czym się charakteryzują i jaki dywan dla alergika okaże się najlepszy.

Czy w domu alergika może być dywan?

Jeżeli Ty lub bliska Ci osoba macie zdiagnozowane uczulenie na kurz, przy urządzaniu domu zapewne zastanawiacie się, czy musicie zrezygnować z dywanu, w którym mogą gromadzić m.in. się roztocza lub kurz. Przyjęło się wykańczanie posadzek z wykorzystaniem paneli lub płytek i nie nakrywanie ich już niczym. Tymczasem tekstylne dekoracje ocieplają wnętrza – dosłownie i w przenośni – dodając im niezwykle przytulnego charakteru. Mają też liczne zalety – tłumią hałasy, izolują od chłodu, wykluczają ryzyko poślizgnięcia się.

Czy dywan w mieszkaniu alergika jest dodatkiem, z którego niestety trzeba zrezygnować? Na szczęście nie! Wystarczy po prostu z większą czujnością i bardziej restrykcyjnie dobierać i porównywać produkty. W Carpets & More dostępne są bowiem nowoczesne dywany dla alergików, które sprawdzą się w każdym domu.

Dywany dla alergików – czym się charakteryzują?

W ofercie naszego sklepu można spotkać się z produktami określanymi jako dywany antyalergiczne. Aby producent czy sprzedawca mógł je tak określać, muszą one spełniać konkretne wymogi – zazwyczaj są wykonane z materiałów syntetycznych takich jak polipropylen, poliester czy akryl.

Dywany wykonane z materiałów naturalnych (głównie bawełny i wełny) też okażą się odpowiednie. Już tłumaczymy dlaczego, a w tym celu podeprzemy się wynikami badań, które przeprowadził Szwedzki Instytut Badań Włókien i Polimerów przedstawił analizy, z których wynika, że nie ma bezpośredniego związku między częstotliwością występowania alergii a korzystaniem z dywanów.

Dobrze jednak, aby wybierane dywany miały krótkie włosie – w dłuższym runie mogą gromadzić się zanieczyszczenia oraz roztocza, z kolei dywany tkane na płasko (np. bawełniane) nie kumulują ich w takim stopniu, a nawet jeśli, to łatwo jest usunąć zabrudzenia podczas tradycyjnego sprzątania.

Co więcej, dywany tkane na płasko dają naprawdę sporo możliwości aranżacyjnych, ponieważ dostępne są u nas w zróżnicowanym wzornictwie. Od gładkich, po bogato zdobione – z nowoczesnymi, awangardowymi wzorami lub tradycyjnymi ornamentami. W klimacie współczesnym lub retro. Tu wybór jest naprawdę spory.

Modne i piękne dywany dla alergików

Dywan antyalergiczny może być równie piękny, jak inne. Ma po prostu odpowiednio skomponowany skład, który warto poznać przed zakupem, aby podjąć racjonalną decyzję zakupową. W tej grupie czekają na Ciebie także fascynujące propozycje dla najmłodszych. Dywan dla dziecka alergika to opcja, która zainteresuje wszystkich rodziców, którzy chcą stworzyć swoim pociechom piękne, przytulne i komfortowe pokoje. Po pierwsze dlatego, że taki produkt zapewni izolację od chłodu bijącego z paneli lub płytek, po drugie dlatego, że ociepli każde wnętrze, czyniąc je przytulnym i gotowym do zabawy.

Dywan dla alergika to dobry wybór, pod warunkiem, że spełnia wymienione założenia. Odpowiednia gęstość i długość runa, a także materiał bazowy to podstawa dla długiej i komfortowej eksploatacji.