Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Jaki dywan do pokoju dziecka?

Dziecko to nasze oczko w głowie. Zawsze chcemy zapewnić mu bezpieczeństwo i komfort. Szczególnie ważne jest to, aby nasza pociecha mogła swobodnie bawić się w swoim pokoju. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na wybór właściwego dywanu. Jak dobrać odpowiedni? Przychodzimy z pomocą!

Dlaczego warto kupić dywan do pokoju dziecka?

Pokój dziecięcy powinien być zaprojektowany z myślą o najmłodszych. Wystrój musi być efektowny w oczach naszego dziecka, a samo pomieszczenie funkcjonalne. Dywan to doskonałe rozwiązanie, ponieważ świetnie dopełni aranżacje, pozwoli dziecku chodzić boso po pokoju, zapewni miejsce do zabawy i rozwoju. Ten element w pokoju dziecka jest, co prawda, trudniejszy w utrzymaniu jego czystości niż pusta podłoga, lecz ma wiele zalet. Po pierwsze, gdy dziecko się przewróci, zamortyzuje upadek. Po drugie izoluje pomieszczenie akustycznie i cieplnie – wycisza pokój, a co za tym idzie, wpływa na dobry sen dziecka oraz zapewnia wyższą temperaturę i wspomnianą wcześniej możliwość chodzenie boso. Meble w pokoju dziecka często się niszczą, o czym dokładnie wiedzą ci rodzice, których dzieci dysponują nieograniczonymi pokładami energii. Dywan stanowił będzie dodatkową ochronę podłogi przed zniszczeniem. Pod względem dekoracyjny dywan dziecięcy sprawi, że atmosfera będzie bardziej przytulna.

Wybór dywanu do pokoju dziecka a wiek

Pierwsze lata dziecka to czas intensywnej nauki wielu nowych umiejętności, ale także czas zabaw. Najważniejsze kryterium przy wyborze dywanu do pokoju najmłodszych dzieci to ich komfort. Pierwsze kroki niemowląt aż proszą, by były wykonane na miękkim, przyjemnym w dotyku dywanie. Najlepszym wyborem okażą się więc puszyste dywany z długim włosiem. Większe, kilkuletnie dzieci kochają eksperymentować zwłaszcza z materiałami takimi jak farby czy plastelina. Przy takich aktywnościach nietrudno o plamy i zabrudzenia. Puszysty dywan będzie trudny w utrzymaniu. Lepiej postawić na taki, który posiada krótsze włosie, na przykład model tkany na płasko. Dobrze, aby ten dywan również był przyjemny w dotyku, ale także odporny na zabrudzenia – proponujemy wersję wodoodporną.

Warto pamiętać, że aby zwiększyć bezpieczeństwo, należy umieścić matę antypoślizgową pod każdym dywanem. Zapobiegnie to przesuwaniu się dywanu, a więc też wypadkom.

Dywan do pokoju dziewczynki

Wybierając dywan dla dziewczynki, warto kierować się tym, czym interesuje się dziecko. Jeśli nasza córeczka lubi na przykład sport, można znaleźć dywan w kolorach jej ulubionej drużyny lub wzór kojarzący się z dyscypliną. Dobrze jest zapytać dziecka, jakie barwy leżą w jego guście i zakupić taki dywan, który będzie pasował do wystroju, ale też podobał się maluchowi. Można także zabrać dziewczynkę z nami na zakupy lub wspólnie przeglądać internetową ofertę. Wśród ogromu wzorów na pewno wpadnie jej w oko.

Dywan do chłopięcego pokoju

Dywan dla chłopca również powinien być zgodny z tym, co lubi nasz syn. Kocha zwierzęta? Świetnie! Kupmy dywan z takim motywem. Lubi pastelowe kolory? Sprawdźmy, czy będą współgrały z wystrojem pomieszczenia i zainwestujmy przede wszystkim w zadowolenie pociechy. Gry, zabawy lub czytanie książek będzie o wiele przyjemniejsze dla chłopca, gdy będzie mógł wykonywać te czynności na dywanie, który mu się podoba. Zwróćmy na to uwagę.

Wybór dywanu dziecięcego a bezpieczeństwo

Niezależnie od tego czy wybór padnie na dywan, z krótkim czy długim włosiem, model prostokątny, kwadratowy, okrągły czy wzorzysty, bez wątpliwie najważniejsze jest, by był on po prostu bezpieczny. Warto wcześniej upewnić się, czy dywan nie jest zbyt śliski – co często jest cechą małych, lekkich dywanów. Aby zmniejszyć ryzyko wypadku, lepiej postawić na większy dywan klub taki, który jest grubszy i cięższy. Tylko wiedząc na pewno, że dziecku nic się nie stanie, będziemy mogli bez obaw pozwolić mu się bawić i tylko zerkać co jakiś czas, samemu wykonując codzienne czynności domowe.

Nowoczesny wełniany dywan beżowy Reza's
Beżowy dywan wełniany Rezas
Dywan Nowoczesny Beżowy - LANDSCAPE FIELDS NATURAL
od 3 290,00 

Kolorowy nowoczesny dywan Carpets & More
Kolorowy Dywan Nowoczesny - IMPERIAL BLACK SCRATCH 6615 - wizualizacja
Kolorowy Dywan Nowoczesny - IMPERIAL BLACK SCRATCH 6615
od 1 449,00 

Dywan Nowoczesny Szary do salonu. Coney Grey 8716 marki Louis de Poortere
Dywan Nowoczesny Szary do salonu.
Dywan Nowoczesny Szary - STREAKS CONEY GREY 8716
od 849,00 

Czarny klasyczny dywan vintage Louis De Poortere
Czarny Dywan Klasyczny Vintage - MEDALLION MINERAL BLACK 8263
od 849,00