Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Jaki dywan do tradycyjnego wnętrza? Nasze propozycje

Mimo że nowoczesne wnętrza królują na łamach wnętrzarskich magazynów, nie ma to jak stara, dobra klasyka. Tradycyjny wystrój z zachowaniem swoistej harmonii to świetny pomysł, który nada wnętrzu ponadczasowego charakteru. Gdy pokój urządzony jest całkowicie w takim stylu, a podłoga pozostaje pusta, pojawia się pytanie, jaki dywan wybrać?

Tradycyjne dywany dopełnieniem wystroju

No właśnie, jaki dywan będzie odpowiedni do takich pomieszczeń? Jednym z rozwiązań jest postawienie na tekstylia wpasowujące się w ton pokoju, a więc zainwestowanie w dywany tradycyjne. Posiadają one cechy staromodne, ale bynajmniej nie kiczowate. Mogą być ozdobione specjalnymi ornamentami, przypominać dywany z domów naszych babć lub te luksusowe z muzealnych sal zamkowych bądź być stylizowane na dywany vintage. W zależności od naszych upodobań i szczegółów aranżacji salonu czy innego pomieszczenia możemy wybrać model, który idealnie dopełni, to co do tej pory wykreowaliśmy w mieszkaniu.

Nowoczesny dywan w klasycznym wnętrzu?

Czy nowoczesny dywan pasuje do tradycyjnego wystroju? Owszem, jeśli tylko potrafimy go odpowiednio dopasować. Eklektyzm pozostaje w modzie, a więc dozwolone jest łączenie współczesnych elementów z tradycją. Warto jednak nie być tutaj zbyt spontanicznym i dobrze przemyśleć wybór. Lepiej dobrać dywan do mebli i dodatków, szczególnie pod względem kolorystyki. Jeśli nie jesteśmy pewni, co wygląda dobrze, zasięgnijmy porady eksperta.

Dywan – o czym należy pamiętać przy tradycyjnym wnętrzu?

Sekret prawdziwej klasyki nie kryje się w powierzchownym wyglądzie pomieszczeń czy urządzaniu domu na pokaz. Tradycja to niekoniecznie epatowanie przepychem, lecz równowaga oraz stawianie na jakość. Stylizowane na staromodne meble czy dywany, które szybko się wyeksploatują, nie sprawią, że nasz dom będzie postrzegany jako perfekcyjnie urządzony. Wręcz przeciwnie. Dobrze jest więc zainwestować w przedmioty o wysokiej trwałości. Tyczy się to również tradycyjnych dywanów, które w takich mieszkaniach są wręcz nieodzowne i podłoga bez nich wygląda pusto, a cały pokój niedopracowanie. Postawmy na materiały dobre jakościowo, a najlepiej zarazem łatwe w utrzymaniu, a stworzymy aranżację, która będzie służyć nam przez lata.


Szary dywan w ornamenty Carpets & More
Szary Dywan w Ornamenty - IMPERIAL ELECTRIC GREY 6617 - wizualizacja
Szary Dywan w Ornamenty - IMPERIAL ELECTRIC GREY 6617
od 1 449,00 

zielono bordowy dywan geometryczny Sahara Burgundy 56105
Kolorowy dywan Ted Baker
Zielono Bordowy Dywan Geometryczny - SAHARA BURGUNDY 56105
od 3 410,00 

Nowoczesny wełniany dywan szary Reza's
Landscape Cliff - w sypialni
Dywan Nowoczesny Szary - LANDSCAPE CLIFF CHARCOAL
od 3 290,00