Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Tradycyjny dywan a nowoczesny dom? Czy do siebie pasują?

Elementy wystroju wnętrz w starym stylu wracają do łask. Wszelkie dekoracje, w tym dywany vintage są na wagę złota. Zdjęcia aranżacji nowoczesnych wnętrz z wykorzystaniem dywanów po babci znalezionych na strychu królują w mediach społecznościowych. Odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi więc: tak, tradycyjne dywany sprawdzą się w nowoczesnych mieszkaniach, ale tylko wtedy, gdy prawidłowo je zaaranżujemy.

Skąd wziąć dywan vintage?

Na szczęście, aby stworzyć wspaniały efekt w domu, nie trzeba otrzymywać dywanów w spadku. W końcu nie każdy z nas otrzymał taki prezent od dziadków. Dywany, które nie tylko wyglądają tradycyjnie, ale i rzeczywiście mają wiele lat, znaleźć można na pchlich targach lub w sklepach z używanymi rzeczami. Mogą one jednak niestety szybko się wyeksploatować i trzeba wyjątkowo o nie dbać. Najlepiej byłoby gdyby dywan posiadał oldschoolowy wygląd, a zarazem był nowy. To możliwe! Dywany tradycyjne w sklepach z wykładzinami są oczywiście nowe, ale posiadają specjalnie stylizowane przetarcia czy szwy, a więc mogą nadać pomieszczeniu wyjątkową atmosferę, a jednocześnie będzie można dbać o nie jak o zwykły dywan.

Jak zaaranżować dywan tradycyjny?

Dywany tradycyjne nadadzą się między innymi do sypialni, gdzie będą przede wszystkim funkcjonalne. Sprawią, że w pomieszczeniu będzie cieplej i przytulniej. Wstawanie na przyjemną wykładzinę ułatwi poranki i oszczędzi chłodu odczuwanego na stopach. Dywany vintage to jednak nie tylko funkcjonalność, ale też wygląd. Z tego powodu warto wybrać je jako dywany do salonu, gdzie będą świetnie prezentować się naszym gościom oraz cieszyć nasze oczy. Gdy zadbamy o odpowiednią kolorystykę, która będzie dopasowana do obecnego wystroju wnętrza, możemy być pewni, że dywan będzie tam pasował. W kwestii utrzymania dobrze jest wybrać materiały, które będą trwałe przez lata.

Moda na dywany tradycyjne

Zdarza się, że przez kilka miesięcy panuje szał na konkretny model czy rodzaj dywanów. Taka moda jednak szybko mija, a by więc nie kupować dywanu, który jest trendy, ale średnio nam się podoba, lepiej zrezygnować z podążania za tym, co reklamują wnętrzarskie magazyny. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie trzymanie się swojego gustu i powyższych zasad właściwej aranżacji. Kupując dywan, musimy myśleć perspektywicznie, w końcu nie chcemy zmieniać tego elementu co modowy sezon. Najważniejsza reguła przed kupnem dywanu tradycyjnego to: danie sobie czasu na przemyślaną decyzję.