błękitno beżowy dywan dziecięcy Pajaro Mint 23909

Dywany miętowe

Dekoracje w miętowym, energetycznym kolorze mogą ożywić nawet monotonne wnętrze i dodać mu lekkości. Nic dziwnego, że miętowe dywany są tak popularne. Podobnie jak inne pastelowe odcienie, mięta charakteryzuje się dużą uniwersalnością. Miętowy kolor dywanu pasuje do wielu innych kolorów, co daje nam dużą swobodę aranżacyjną. Z tego powodu miętowy dywan może być stosowany w niemal każdym pomieszczeniu w domu. Może upiększyć salon, pokój dziecięcy, sypialnię, a nawet kuchnię czy łazienkę.

Miętowe dywany — jak je dopasować do wnętrza?

Sukces aranżacji wnętrza z dywanem w kolorze miętowym zależy jednak od umiejętnego połączenia kolorów. Na przykład, miętowe dywany wyglądają pięknie w połączeniu z białym kolorem. Dotyczy to zarówno śnieżnej bieli, jak i cieplejszych odcieni off-white. Miętowe dywany dobrze wyglądają również obok elementów w kolorze waniliowym, kremowym lub beżowym. Połączenie mięty i szarości jest również bardzo uniwersalne. Ogólnie rzecz biorąc, miętowy dywan najlepiej łączyć z neutralnymi i stonowanymi kolorami.

Jaki kształt powinien mieć nasz dywan miętowy?

To, czy wybierzemy okrągły, czy prostokątny dywan miętowy, zależy przede wszystkim od wystroju całego pomieszczenia. Prostokątne dywaniki i dywaniki w kolorze miętowym będą najbardziej uniwersalnym wyborem. Są zdecydowanie bardziej przystosowawcze i w przypadku remontu lub zmiany wystroju łatwiej znaleźć dla nich nowe miejsce w mieszkaniu. Z drugiej strony, okrągły miętowy dywan może być naprawdę oryginalną i przyciągającą wzrok dekoracją. Jednakże istnieje jedna podstawowa zasada, o której należy pamiętać w przypadku dywanów okrągłych. Najlepiej czują się w towarzystwie innych okrągłych ozdób. Okrągły miętowy dywan można zatem połączyć z okrągłym stolikiem kawowym, okrągłym lub owalnym lustrem, lub poduszkami w tym kształcie. Jeśli w Twoim wnętrzu absolutnie dominują kąty proste, prostokątny dywan miętowy będzie znacznie lepszym wyborem.

Czytaj dalej
Rozmiar
Kolor
Materiał
Cechy dywanu
Marka
Cena

Selected filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3