Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Dywany Shaggy wciąż tak popularne

Popularność dywanów Shaggy jest coraz większa na świcie i od wielu lat dywany stanowią nieodłączny element dekoracji podłogi. Stanowią dodatek do każdego domu, które sprawdzą się w stylistyce nowoczesnej oraz tradycyjnej. Nadają się do różnych pomieszczeń typu sypialnia, salon, czy pokój gościnny. Są przyjemne w dotyku i wprowadzają w dobry, błogi nastrój.

Dlaczego są tak popularne?

Dywany Shaggy cieszą się bardzo dużą popularnością i każdy wie, co może być ich największą zaletą. Ich długie i gęste runo powoduje, że dywany są miłe w dotyku i włochate. Ich nazwa „Shaggy” oznacza „włochaty”, stąd też pochodzi nazwa dywanów. Wysokość ich wynosi od 30 do 60 mm, a puszystość oraz miękkość powoduje, że chce się dotykać ich bosą stopą. Istnieje bardzo dużo kolorów dywanów Shaggy oraz wzorów, które pozwalają na dobranie tego właściwego, który będzie pasował do aranżacji wnętrza domu. Produkuje się je głównie z syntetycznych włókien polipropylenowych, poliestru, czy też akrylu. Można również spotkać dywany. Które tkane są przez łączenie wełny z włóknami syntetycznymi. Strzyżone są czasami w taki sposób, aby uzyskać efekt 3D i ta metoda polega na strzyżeniu ich, dostosowując długość runa do wzoru. Na każdym dywanie może znaleźć się kilka wysokości runa, różną grubość nitek, a także odmienne rodzaje. Chodzenie po nich sprawia rozkosz i bardzo relaksuje oraz niweluje poziom stresu w organizmie. Dostarczanie takich przyjemnych bodźców koi nerwy oraz pomaga walczyć ze stresem. Dzięki swojej grubości świetnie izolują ciepło, oddzielając zimno od podłogi. Kolejną zaletą dywanu to także izolacja akustyczna, który idealnie wyciszy pomieszczenia.

Dywany Shaggy i ich zalety

Pierwszą zaletą kupowania dywanu Shaggy jest wybór kolorów. Wchodząc do sklepu, najczęściej kupujemy wzrokiem, to co nam wpadnie w oko, natychmiast chcemy zakupić. Dostępna jest różna kolorystyka, którą można dobrać odpowiednio do każdego wnętrza. Dywany, które mają wyraziste i mocne kolory, ożywiają pomieszczenie w każdym stylu. Ocieplają wnętrza i nadają im komfortu oraz miękkości. Dzięki nim czujemy pod sobą miękki dotyk puszystych dywanów. Komponują się idealnie w pomieszczeniach, w których znajdują się fotele, pufy, czy poduchy. Wyglądają świetnie i wpisują się w najmodniejsze stylizacje wnętrz. Są bardzo wysokie i nawet te, co posiadają, 10 centymetrów są miłe w dotyku. Miękkość i dotyk powodują, że umieszcza się dywany Shaggy z długim włosiem coraz częściej w domach. Przy zimowych wieczorach idealnie jest posiedzieć na kanapie, czując miękkość oraz ciepło pod stopami. Doskonale izolują chłód, dlatego nie ma żadnych przeszkód w chodzeniu po nich boso. Dywany Shaggy zapewniają również komfort akustyczny. Jeśli ktoś mieszka w bloku, to dywan zapewnia izolację pomieszczenia przed wszelkimi dźwiękami. Docenią to nie tylko sąsiedzi, ale także mieszkańcy pomieszczenia, którzy odczują komfort i spokój.

Jakie są wady dywanów Shaggy?

Jak wiadomo są pozytywy jak i negatywy pewnych rzeczy. To, co wygląda nadzwyczaj dobrze, bardzo często wymaga dokładnej pielęgnacji. Należy je przede wszystkim dokładnie i regularnie odkurzać, ponieważ mogą tam znaleźć się roztocza. Jeśli ktoś jest alergikiem, to tym bardziej powinien dbać o czystość dywanów, ponieważ  dywany pochłaniają kurz. Rutyną staje się również pranie dywanów, a na to zdecydowanie trzeba poświęcić o wiele więcej czasu. Dywany Shaggy wymagają dokładniejszej pielęgnacji, niż zwykłe domowe wykładziny. Wysokie runo dywanów po jakimś czasie opada i nie zawsze wygląda to estetycznie, a taka forma nie odpowiada większości domownikom. Staje się mniej atrakcyjny od czasu kiedy został położony w mieszkaniu. Dywany Shaggy stają się coraz bardziej popularne, natomiast należy pamiętać o ich pozytywnych cechach jak i negatywnych, a także odpowiednio dbać i pielęgnować, aby wygląd pierwotny utrzymał się jak najdłużej.