Wysyłka i zwrot gratis
30 dni na zwrot
Kup dzisiaj zapłać później
Dostawa pod Twoje drzwi
Wysokiej jakości dywany
Siedziba i magazyn w Polsce

Otwarte przestrzenie i sztuka łączenia dywanów

Dywany w otwartej przestrzeni pełnią funkcje dekoracyjne ale i również użytkową. Dobrany dywan do wnętrza potrafi zrobić nie tylko wrażenie na gościach ale i sprawić im komfortowe chodzenie po pomieszczeniach. Wystarczy zasięgnąć kilku wskazówek, które pomogą zorganizować idealne miejsce do odpoczynku.

Dlaczego dodawać dywany do otwartej przestrzeni?

Bez dodatkowego elementu, który stanowiłby połączenie między meblami pomieszczenie mogłoby wydawać się nieco puste i chaotyczne. Szczególnie ważne jest to wtedy gdy w domach jest otwarta przestrzeń i nie ma ścian, które odróżniałyby jedną od drugiej. Najprościej jest dobierać dywany pasujące do siebie, jest to zestawienie najbezpieczniejsze a w innych okolicznościach może być nudne i nieestetyczne. Dopasowanie podobnych do siebie dywanów może być bezpieczniejsze. Dobieranie odważniejszych dywanów, może wywołać wrażenie zaskoczenia. Powtarzalność pomaga na złagodzenie całej przestrzeni. Położenie dwóch różnych wykładzin o podobnej palecie może zapewnić harmonię, niż dywany o wzorzystym motywie. O wiele łatwiej jest dobierać dywany, które są neutralne. Mieszanie różnych kolorów nie zawsze może być dobrym pomysłem, ponieważ zbyt duży kontrast i jaskrawe kolory mogą znacznie zepsuć wygląd i charakter domu.

Czy wszystkie barwy są dozwolone?

Przy wyborze dywanów do dużych wnętrz można zwrócić uwagę na ilość kolorów dostępnych w asortymencie na które można sobie pozwolić. Ciemne, intensywne kolory zaprezentują się idealnie w takich pomieszczeniach. Nasycone odcienie pomniejszają przestrzeń ale dodają im charakteru i odczuć można dobrą atmosferę. W tym przypadku można dodać odrobinę elegancji i wybrać dywan wykonany z wełny. Wełniany dywan posiada krótkie runo i nadaje w pomieszczeniu przytulny klimat. Takim dywanem może być chociażby dywan Shaggy, który jest delikatny, miękki a do tego nadaje uroku w pomieszczeniu. Jaki kolor dywanu najlepiej dobrać na otwartej przestrzeni? Zdecydowanie eleganckie kolory typu brązowy, czy burgund, które uzupełnią wygląd wnętrza. Znajdują się również miłośnicy odważniejszych kolorów takich jak: turkus, kobalt, czy fuksja.

Wzory na dywanach, czy należy się ich bać?

Oczywiście, że nie. Na dużej przestrzeni dywan będzie wyglądał estetycznie i rozbłyśnie na całej przestrzeni. Decydując się na jakiś motyw znajdujący się na dywanie, warto zwrócić uwagę na styl mieszkania lub pomieszczenia, gdzie będzie znajdował się dywan. Masywne meble znajdujące się w środku z naturalnego drewna zgrają się idealnie z klasycznym i orientalnym dywanem, a nawet ukaże bogactwo wykonania ornamentów. Czasami jest warto zaszaleć i dodać kolorowe printy, dzięki nim wnętrze nie będzie wymagało dodatkowych dekoracji, a stworzy styl równie piękny i elegancki.

Nowoczesny Dywan w Kolorowy Geometryczny Wzór - NUEVO 426102 - widok z góry
Zielony Dywan w Liście - GIANT LINEAR STEM SLATE 460605
Kolorowy Nowoczesny Dywan o Nieregularnym Kształcie - AURA 477306 - widok z góry

Im więcej przestrzeni tym lepiej

Im większa powierzchnia tym bardziej można pozwolić sobie na kombinowanie z kolorami i innymi dekoracjami. Oczywiście nie należy również przesadzać. Jest to wielki atut posiadania takiego mieszkania, dlatego warto go wyeksponować. Jeśli głównym motywem ma być światło i przestrzeń to najlepiej wybrać dywany, które są jasne. Dzięki nim płaszczyzna posadzki się nie przyćmi, a pomieszczenie wizualnie wyda się o wiele większe. Tekstylne pokrycie podłogi również poprawi temperaturę w środku oraz akustykę pomieszczenia i będzie można cieszyć się chodzeniem boso po dywanie. Takie rozwiązanie idealnie nada się do aranżacji skandynawskich.

Układanie dywanów w większych wnętrzach

Duże pomieszczenia pełnią pewne funkcję. Dywan często wyznacza linie obszaru, czyli wydzielenie chociażby części jadalnej, czy wypoczynkowej. Z dywanami nie należy również przesadzać i dobrać odpowiednio wymiary do całej powierzchni pomieszczenia. Mały dywan będzie reprezentował się dość ubogo i sprawiał wrażenie prowizorki. Jeśli umieszczony zostanie pod kanapą, zniknie chowając się i pozostanie niezauważalny. Nie powinien również przykrywać całej podłogi, ponieważ stanowi ramę dla dywanu i odsłonięcie krawędzi doda odrobinę powietrza.